Nowoczesne domofony GSM – dlaczego warto je wybrać?

Bezpieczeństwo naszych rodzin to sprawa priorytetowa. Dlatego projektując i urządzając dom, staramy się zapewnić najwyższy poziom zabezpieczeń. Bardzo ważny jest też komfort użytkowania domu na co dzień, co warto uwzględnić podczas planowania przestrzeni i wszelkich udogodnień. W stworzeniu idealnego domu pomogą nam nowoczesne technologie, które sprawią, że nasz dom będzie bardziej smart. Jednym z takich inteligentnych rozwiązań są domofony GSM. Czym się charakteryzują i dlaczego warto je wybrać?

Bezprzewodowe domofony GSM

Domofony ułatwiają nasze życie i zwiększają bezpieczeństwo. Są przedłużeniem judasza, dzięki któremu możemy sprawdzić, kto znajduje się po drugiej stronie drzwi. Na rynku dostępne są różne rodzaje domofonów – kiedyś najpopularniejsze były analogowe, jednak z czasem zastąpiły je cyfrowe wersje. Ostatnio coraz bardzie popularne się bezprzewodowe domofony GSM, które nie wymagają do instalacji przewodów, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów i problematycznego montażu. Domofon GSM z połączeniem bezprzewodowym jest też mniej narażony na usterki i awarie.

Apartamento classic

Zalety domofonów GSM

Domofony GSM są znacznie nowocześniejsze niż modele analogowe. Użytkownicy z pewnością odczują różnicę w jakości dźwięku. W przypadku domofonów cyfrowych jakość rozmów jest doskonała, bez zakłóceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na komunikację. Jednak największą różnicą między domofonami GSM, a ich tradycyjnymi odpowiednikami jest możliwość odbierania połączeń głosowych za pomocą telefonu. Jest to także największa zaleta tego urządzenia. Oznacza to, że domofon możemy odebrać praktycznie z każdego miejsca na świecie –  leżąc na kanapie w salonie, będąc w pracy, a nawet kiedy odpoczywamy na urlopie. Do odbierania połączeń z domofonu potrzebna jest tylko odpowiednia aplikacja i zasięg sieci GSM. Za pomocą smartfonu można także zdalnie otworzyć furtkę i bramę, nawet gdy nie ma nas w domu (np. kurierowi lub ogrodnikowi).

Możliwość odbierania połączeń z domofonu za pomocą telefonu znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Złodzieje często przed włamaniem wykonują rekonesans, dzwoniąc do drzwi. W taki sposób mogą ustalić, w jakich godzinach domownicy są nieobecni. Nowoczesne domofony nie tylko umożliwiają odebranie połączenia niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, ale w sytuacji, gdy nie możemy odebrać (jesteśmy w pracy itd.) połączenie zostaje przekierowane na jeden z numerów pozostałych domowników.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat domofonów GSM? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!