Nowoczesne bramy garażowe – trendy 2021

Myśląc o trendach panujących w budownictwie, a także w branży wykończeniowej, w pierwszej kolejności nasze myśli kierują się w stronę trendów dotyczących urządzania wnętrz. Tymczasem nowoczesne trendy wyznaczane są także przez innowacyjne technologie i dotyczą również wyborów takich elementów wyposażenia domu jak bramy garażowe. 

Inteligentne bramy garażowe

W tym roku jeszcze bardziej niż w poprzednich latach zwracamy na bezpieczeństwo i komfort życia w naszych domach. Coraz więcej użytkowników decyduje się na inteligentne rozwiązania. Producenci bram garażowych nie pozostają z tyłu i oferują swoim klientom nowoczesne rozwiązania, kompatybilne z systemami domów inteligentnych. Innowacyjne rozwiązania w inteligentnych bramach garażowych pozwalają na wygodną obsługę bramy przy pomocy urządzenia mobilnego. Istnieje także możliwość podpięcia automatyki bramy garażowej do instalacji alarmowej, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Cieplejszy dom z nowoczesną bramą garażową

Zdecydowanie najgorętszym trendem tego roku jest oszczędzanie i zmiana źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne (a najlepiej odnawialne). Trend ten wspierany jest odgórnie, dlatego również w tym roku osoby zainteresowane wymianą bramy garażowej na nową, mogą liczyć na uzyskanie dofinansowania. Wybierając nową bramę garażową z dofinansowaniem, należy pamiętać, że musi spełniać ona określone wymagania dotyczące izolacji cieplnej. Warto też przyjrzeć się nowoczesnemu rozwiązaniu, jakie oferuje firma Krispol. Innowacyjny system ciepłego montażu bramy K2RS w znaczącym stopniu poprawia izolację cieplną bramy (nawet o 20%). 

Kolor bramy garażowej a kolor stolarki okiennej i drzwiowej

Trendy określają także najmodniejszą kolorystykę w tym roku. Coraz modniejsze jest działanie proekologiczne i harmonia z naturą – dotyczy to nie tylko wybieranych technologii i materiałów, ale również kolorów. W roku 2021 królować będą barwy nawiązujące do naturalnych materiałów: 

  • beże i brązy – nawiązujące do kolorów i faktury skał oraz drewna, 
  • przygaszone, rozbielone błękity – inspirowane kolorem nieba,
  • ciemne, spokojne zielenie – przynoszące na myśl piękno lasów. 

Niektóre z trendów pozostaną z nami na dłużej. Antracytowe bramy wciąż są w modzie od kilku sezonów. Nic w tym dziwnego – doskonale komponują się z bielą i szarościami minimalistycznych elewacji budynków.