Najczęstsze błędy przy montażu napędu do bramy przesuwnej

Montaż automatyki do bramy ma na celu zwiększenie komfortu mieszkańców danej posesji. Jednak z doświadczenia wiemy, że nieprawidłowo działający lub ulegający ciągłym awariom napęd bramy sprawia, że użytkowanie takiej bramy jest niezwykle uciążliwe. Jak w takim razie zmniejszyć ryzyko awarii napędu do bramy? Najprostszym sposobem są odpowiednie działania profilaktyczne już na etapie montażu napędu do bramy. Dziś przedstawimy najczęściej popełniane błędy podczas montażu napędu do bramy przesuwnej – najpopularniejszego typu bramy stosowanego na posesjach domów jedno i wielorodzinnych. Unikając ich mamy szansę na sprawnie działającą przez wiele lat bramę wjazdową z napędem.

Nieprawidłowo dobrany model napędu do bramy

Dopasowanie napędu do bramy przesuwnej, w której ma zostać zamontowany jest kluczową kwestią. Najważniejszym parametrem bramy, na który należy zwrócić uwagę jest jej waga – producenci automatyki do bram w specyfikacji technicznej każdego modelu podają wagę bramy, do której może być zastosowane urządzenie. Poza wagą bramy, należy wziąć pod uwagę opory toczenia. Zbyt ciężka brama może spowodować uszkodzenie silnika napędu, a nawet jego spalenie. Właśnie dlatego warto przy doborze napędu do bramy skorzystać z doradztwa i wparcia specjalistów, którzy pomogą w dopasowaniu napędu zarówno do nowej bramy, jak i do bramy starszego typu.

Montaż napędu do bramy, która działa nieprawidłowo

W przypadku, gdy montujemy automatykę do starszej, już użytkowanej bramy należy przed montażem skontrolować, czy wszystko na pewno dobrze działa. Jeżeli w działaniu bramy występują opory, brama zacina się podczas otwierania czy zamykania, to należy w pierwszej kolejności naprawić te usterki. Czasem może okazać się, że konieczna jest zmiana bramy na nową. Trzeba mieć na uwadze, że montaż napędu do źle działającej bramy może skończyć się awarią napędu i nieuznaną reklamacją.

Samodzielny montaż napędu do bramy przez osobę bez doświadczenia

Montaż automatyki do bramy wjazdowej powinien być wykonany precyzyjnie, zgodnie z wytycznymi producenta. Warto zadanie to powierzyć profesjonalnemu serwisowi, który fachowo wykona montaż napędu do bramy – dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą właściwie połączone, a nasza brama będzie działać sprawnie przez długi czas.