Jak zaprojektować parking by był funkcjonalny?

Podjeżdżasz pod siedzibę firmy i spóźniasz się do pracy tylko dlatego, że tracisz czas na poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego? Zapewne sytuacja ta powtarza się, gdy wracasz po pracy do domu – zanim udasz się na zasłużony odpoczynek musisz odbyć kilka rund po osiedlu, by znaleźć miejsce dla samochodu. Niestety problem zbyt małej liczby miejsc parkingowych daje się we znaki mieszkańcom zarówno dużych, jak i mniejszych miast. Przyczyn takiego stanu jest kilka – rosnąca liczba posiadanych samochodów, brak przystosowania miasta – dotyczy to niestety także nowych inwestycji. Często jednak powód jest bardziej prozaiczny i łatwiejszy do rozwiązania, a jest nim zła organizacja przestrzeni parkingu. W przepisach budowlanych określone są normy dotyczące szerokości miejsc parkingowych, a także odległości od budynków. Jednak czasem warto zastosować dodatkowe elementy i akcesoria, by uzyskać odpowiedni efekt. 

Uporządkuj przestrzeń ze słupkami parkingowymi

Odnosisz wrażenie, że na parkingu panuje chaos, a samochody parkowane są w losowych miejscach, co może zaburzać płynność ruchu na osiedlu, lub na terenie firmy? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie słupków parkingowych. Dzięki temu skutecznie ograniczysz możliwość parkowania, np. na krawężniku, w miejscu rozładunku dostaw, czy przy wjeździe do kontenerów ze śmieciami (koniec koszmaru trąbiącej śmieciary). W zależności od przeznaczenia i potrzeb można zastosować stałe słupki parkingowe metalowe lub modele z możliwością schowania ich. Dostępne w naszej ofercie słupki parkingowe są odporne na czynniki zewnętrzne i działanie korozji, a do tego odznaczają się dużą estetyką wykonania. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale i doda elegancji otoczeniu. 

Miejsce parkingowe dla każdego – czyli praktyczne blokady parkingowe

Chcesz mieć pewność, że mieszkańcy danego budynku, lub pracownicy Twojej firmy będą zawsze mieli miejsce parkingowe? Warto w tym celu zamontować blokady parkingowe. Wykonane z trwałych materiałów (najczęściej ocynkowane lub malowane proszkowo) blokady parkingowe stanowią skuteczną ochronę przed zajęciem miejsca przez przypadkowe osoby. Blokadę może zniwelować wyłącznie osoba posiadająca kluczyk, a jej obsługa jest bardzo łatwa. W NBS możemy na specjalne zamówienie Klienta sprowadzić blokadę w wymaganym rozmiarze oraz kolorze. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemów parkingowych, a także praktycznych elementów? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy udzielą wszelkich informacji.